Polish English German

Kościół Uliczny w Szczecinie

Spotkania Kościoła Ulicznego w każdą środę na Placu Zwycięstwa tuż za Bramą Portową o godz. 18:00

Czym jest Kościół Uliczny w Szczecinie?

W tym kościele "bez ścian i drzwi" wspólnie uwielbiamy Boga, głosimy Jego Słowo, mówimy świadectwa Jego działania w naszym życiu oraz niesiemy praktyczną pomoc potrzebującym, poprzez wydawanie gorących posiłków, rozdawanie ubrań, a także pomagamy w wyjściu z uzależnienia. Wprowadzamy w ten sposób w praktykę słowa naszego Pana Jezusa Chrystusa, który powiedział: "Do każdego zatem, kto się do Mnie przyzna wobec ludzi, i Ja się przyznam wobec mojego Ojca, który jest w niebie" (Ew. Mateusza 10:32). Wiemy, jak ważni dla Boga są Ci, którzy Go jeszcze nie znają i to właśnie z myślą o nich organizujemy co tydzień, w każdą środę spotkania Kościoła Ulicznego w Szczecinie na Placu Grunwaldzkim.
Nadrzędnym celem KU jest głoszenie Ewangelii i docieranie do zgubionych serc. Osoby związane z Kościołem mówią o sobie: „Jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy pochodzą z rozmaitych środowisk, posiadają różne wykształcenie i są w różnym wieku, mają różne doświadczenia życiowe i różne zainteresowania, ale łączy nas jedno: Kochamy Boga i chcemy o Nim opowiadać!". I robią to w przeróżny sposób. Począwszy od indywidualnych rozmów, śpiewania, różnego rodzaju dram, scenek, przedstawień, poprzez  niesienie praktycznej pomocy potrzebującym czy też wydawanie gorących posiłków potrzebującym. KU współpracuje z lokalnym ośrodkiem Coffee House działającym w ramach Teen Challenge Polska, do spotkań którego zapraszane są osoby z różnego rodzaju uzależnieniami. Z kolei współpraca z „Gwiazdkową Niespodzianką” (ang. Samaritan's Purse) pozwala docierać do dzieci z najuboższych rodzin.
Widzimy duże zainteresowanie KU. Pojawiają się na nim „stali bywalcy”, ale również nowe osoby mają możliwość usłyszenia Dobrej Nowiny. Dzięki temu, że KU spotyka się w na jednym z ruchliwszych placów w centrum Szczecina, Ewangelia dociera również do przechodniów, osób czekających na okolicznych przystankach jak również do pasażerów.

Jak powstał Kościół Uliczny w Szczecinie?

Kościół Uliczny to inicjatywa warszawskich chrześcijan z różnych działających w naszej stolicy ewangelicznych denominacji. Połączyło ich pragnienie niesienie dobrej nowiny najuboższym i bezdomnym (ale nie tylko!). Warszawski Kościół Uliczny spotyka się w każdy wtorek na warszawskiej Pradze oraz w każdą środę przy stacji metra Centrum. Zainspirowani tym, co od 1 września 2010 r. robią warszawscy chrześcijanie, postanowiliśmy powołać do istnienia Kościół Uliczny w Szczecinie. W naszym mieście miały miejsca spotkania dla bezdomnych i potrzebujących w budynkach kościelnych, ale naszym pragnieniem było wyjście z tymi spotkaniami na ulicę. Pierwsze spotkanie Kościoła Ulicznego w Szczecinie miało miejsce 12 maja 2012 r. i poprowadzili je gościnnie Paweł Bukała - Pastor Kościoła Ulicznego w Warszawie (www.koscioluliczny.pl) oraz Artur Pawłowski - Pastor Kościoła Ulicznego w Calgary w Kanadzie (www.streetchurch.ca). Od tego dnia, co środę spotkasz nas w tym miejscu. Kościół ten jest ponad denominacyjną platformą ewangelizacyjną.

Kosciół uliczny Szczecin na facebooku

malowanie metodą proszkową szczecin malowanie proszkowe szczecin malarnia proszkowa szczecin

kwiaty i kwiaciarnie w szczecinie kwiaciarnia szczecin najlepsza kwiaciarnia szczecin

pogrzeby w szczecinie i najlepszy zakład pogrzebowy szczecin to dobra oferta pogrzebów